Godziny otwarcia: 10.00-18.00 Pon-Pt
Telefon: 518 565 582

Szkła okularowe

Współpracujemy z takimi producentami soczewek okularowych jak:

Oferujemy zarówno standartowe soczewki jak i te, które są na wysokim szczeblu zaawansowania technologicznego. Te ostatnie mogą podnieść komfort widzenia i estetykę okularów.

Szkła jednoogniskowe 

Przeznaczone są do widzenia tylko z daleka lub z bliska lub tylko do odległości pośrednich. Wiąże się to z koniecznością używania dwóch lub trzech par okularów. Soczewkijednoogniskowe mogą posiadać powłokę utwardzającą oraz szereg powłok antyrefleksyjnych poprawiających jakość widzenia obrazu i chroniących oczy.

Szkła dwuogniskowe

Konstrukcja szkieł dwuogniskowych zapewnia wyraźne widzenie przedmiotów bliskich i dalekich. Przedmioty w odległości pośredniej pozostają nieostre. Górna część soczewki dwuogniskowej ma moc optyczną zapewniającą dobre widzenie dali. W dolnej części znajduje się tzw. segment, czyli wydzielony widocznymi granicami obszar oferujący moc do bliży. Utrudnieniem w korzystaniu z soczewek dwuogniskowych jest obecność ostrej granicy między mocą do dali i mocą do bliży oraz brak obszaru z mocą umożliwiającą patrzenie na odległości pośrednie. Nowość!! Szkła dwuogniskowe bez widocznego segmentu do bliży. .

Szkła progresywne

Progresy to takie soczewki okularowe, w której moc korekcyjna zmienia się płynnie w zależności od tego, z jakiej części soczewki korzysta oko. Jeżeli wzrok skierowany jest na przedmioty znajdujące się w dużej odległości od użytkownika, wówczas oczy korzystają z górnej części soczewki, zapewniającej dobre widzenie dali (np. do telewizora). Przy patrzeniu na przedmioty będące blisko oczu – wzrok skierowany jest na dolną część soczewki, która gwarantuje ostre widzenie bliży (np. do czytania). Przy patrzeniu na obiekty średnio oddalone od oczu – wykorzystywany jest środkowy obszar soczewki (tzw. kanał progresji). Obszar ten zapewnia prawidłowe widzenie na odległości pośrednie (np. do komputera). .

Szkła progresywne biurowe

Monitory komputerowe wpisały się w krajobraz naszego życia, występują w pracy, w domu, w samochodzie. Część dolegliwości związanych z pracą przy komputerze związana jest z brakiem dokładnie skorygowanej korekcji wzrokowej. O ile jest to oczywiste dla osób po 40 roku życia, że widząc gorzej z bliska potrzebują też okularów do komputera, o tyle młodsze osoby nie są tego świadome. Badania wykazują, że niedokładna korekcja narządu wzroku może obniżyć produktywność do 10% a dokładność nawet do 40%. Duża część osób może nawet nie zdawać sobie sprawy, że męczą się szybciej przy komputerze bo posiadają wadę wzroku, gdyż wydaje się im że dobrze widzą. Wysokie wymagania wzrokowe dla osób pracujących przy komputerze, sprawiają, że przepisywana im recepta okularowa i zapisywanie tzw. dodatków do bliży powinno być bardzo precyzyjne. Brak korekcji nawet małego astygmatyzmu, niedokładność zrównoważenia bodźca do akomodacji czy rezerw akomodacji, może powodować utrzymywanie się problemów z widzeniem w czasie długotrwałego obciążenia pracą z bliska. Musimy pamiętać, że zwykłe okulary do czytania przeznaczone są do pracy w odległości 30-45 cm, natomiast przy komputerze pracujemy w odległościach większych zwykle tj. od 45 do 70 cm. Do tego należy dodać charakter wykonywanej pracy. Noszenie nieodpowiednich do warunków pracy okularów prowadzi do niepotrzebnych ruchów głową, nadmiernego pochylania jej bądź cofania, a co za tym idzie do utrwalania niewłaściwej postawy ciała. W związku z powyższym polecamy posiadanie osobnej pary okularów do pracy przy komputerze, które uwzględniają charakter naszej pracy oraz wymagania wzrokowe.

Szkła fotochromowe

Soczewki fotochromowe dostosowują się do zmiennych warunków oświetleniowych, rozjaśniając się i przyciemniając z niesamowitą szybkością, w zależności od natężenia światła. Pozwala to na noszenie okularów przez cały dzień, bez konieczności zmiany ich na okulary przeciwsłoneczne, bądź odwrotnie. Zapewnia to wyjątkową wygodę i komfort użytkowania. Soczewki fotochromowe są dostępne jako:

  • Fotochromy starszej generacji na szkłach organicznych i mineralnych
  • TransitionsSignature VII (dostępne w kolorze szarym i brązowym)
  • TransitionsXTRActive (dostępne w kolorze szarym)
  • DriveWear

Dane kontaktowe

  • Telefon: 518-565-582
  • ul. Legionów 28b
    na przeciwko Twój Market
    87-100 Toruń